Kompozycje zapachowe i aromaty do pomieszczeń

Firma EMKA SA dysponuje bogatą ofertą aromatów dedykowanych do systemu marketingu zapachowego. W stałej ofercie jest kilkaset kompozycji zapachowych oraz istnieje możliwość opracowanie zapachu na indywidualne życzenie klienta, który może stać się unikalnym znakiem zapachowym przypisanym do wybranej marki. Wszystkie zapachy posiadają karty charakterystyki, które potwierdzają ich bezpieczeństwo zarówno dla ludzi i zwierząt, jak i środowiska naturalnego.

W zależności od specyfiki miejsca, które ma zostać poddane aromatyzacji oraz zakładanego efektu, jaki ten proces ma przynieść, specjalista doradzający klientowi wybierze odpowiednią rodzinę zapachową, a z niej konkretny zapach dedykowany do rozpatrywanego miejsca przeznaczenia.

Grupy i kompozycje zapachowe

Proponowane prze firmę EMKA SA zapachy należą do jednej z następujących grup zapachowych:

Świeże, bogate, chłodne i przyjazne zapachy idealnie pasujące do sklepów odzieżowych i nie tylko.

Więcej...

Zapachy spożywcze to idealne rozwiązanie dla wszelkich lokali gastronomicznych, piekarni, ciastkarni, cukierni czy kawiarni.

Więcej...

Orientalne i egzotyczne zapachy z nutą drzewną, piżmową oraz bergamotki – idealne do hoteli i lounge barów.

Więcej...

Świeże, rześkie nuty zapachowe z wyraźnym akcentem owocowym do hoteli, banków i wszystkich salonów sprzedaży.

Więcej...

Kwiatowe kompozycje zapachowe – klasyczne, przyjazne, kobiece i jasne. Idealne do gabinetów i restauracji.

Więcej...

Świeże i żywe zapachy owocowe to idealna kompozycja do biur, kancelarii i wszystkich powierzchni konferencyjnych.

Więcej...

Świeże, wodne nuty ogórka, mięty czy np. melona. Idealne do biur, gabinetów lub hoteli.

Więcej...

Dojrzałe, intrygujące zapachy z drzewnymi, papierowymi i orientalnymi nutami. Bogate, tajemnicze i złożone.

Więcej...

Kto tworzy nasze aromaty do pomieszczeń?

Twórcami zapachów, które EMKA SA oferuje w ramach usługi, są uznani perfumiarze: Raymond Matts i Christophe Laudamiel.

Raymond Matts związany jest z przemysłem perfumiarskim od ponad 30 lat. Piastował wiele najważniejszych funkcji w różnych segmentach tego rynku, dzięki czemu uznawany jest za jednego z czołowych perfumiarzy na świecie. Swoją karierę rozpoczął jako sprzedawca w firmie Aramis w Nowym Jorku. Był zafascynowany światem zapachów i procesem tworzenia perfum.
Wkrótce zatrudniony został przez jeden z najbardziej znanych domów perfumeryjnych na świecie – Firmenich, gdzie z powodzeniem realizował swoje pomysły na wszystkich etapach kreacji zapachów. W firmie Estée Lauder pełnił funkcję wiceprezesa i był odpowiedzialny za strategię rozwoju i zarządzanie grupą. W czasie swojej pracy przez ponad 3 dekady stworzył wiele rozpoznawanych na świecie perfum, m.in.: Clinique – Happy For Men, Agassi – My Summer, Tommy Hilfiger – Tommy’s T for Him, Elizabeth Taylor’s – White Diamonds, Chloe -Narcisse, Lagerfeld – Sun Moon and Stars, Abercrombie and Fitch Perfume – Cologne 41. Współpracując z firmą Prolitec, globalnym liderem w dziedzinie Aromamarketingu, Raymond Matts jest szefem zespołu odpowiedzialnego za tworzenie katalogu kompozycji zapachowych (AirQ Collection) przeznaczonych do aromatyzacji przestrzeni firm działających niemal we wszystkich branżach.

Christophe Laudamiel jest dyplomowanym chemikiem, wykładowcą, pisarzem i perfumiarzem z kilkunastoletnim doświadczeniem. Stworzył kompozycje dla wielu domów perfumeryjnych, m.in. Estée Lauder, Ralph Lauren, Burberry, Tom Ford, Clinique, Michael Kors, Humiecki & Graef, Nest i Abercrombie & Fitch. Jest głównym kreatorem perfum w firmie DreamAir LLC zajmującej się tworzeniem zapachów na specjalne zamówienia. Często wygłasza prelekcje na znanych uniwersytetach, m.in. Harvard, Columbia, University of Arts w Berlinie. Pracuje nad stworzeniem Academy of Perfumery w USA. Współpracując z firmą Prolitec, globalnym liderem w dziedzinie Aromamarketingu, Christophe Laudamiel współtworzy katalog kompozycji zapachowych (AirQ Collection) przeznaczonych do aromatyzacji przestrzeni firm działających niemal we wszystkich branżach.