Zapachy orientalne w miejscach publicznych

Miejsca publiczne nastawione są na to, by przyciągać klientów, dlatego z założenia muszą być atrakcyjne. Wiele z nich stawia na klimatyczność lub konkretny motyw przewodni, dlatego doskonale mogą pasować do nich zapachy orientalne.

Są to przede wszystkim podobne klimatycznie miejsca takie jak restauracje, ośrodki masażu, szkoły jogi, ośrodki Spa, a także miejsca, gdzie organizuje się muzykoterapię. Ich klimat łączy się z tematyką azjatycką, wschodnią pod względem wyposażenia, wystroju wnętrz i oczywiście zapachu. Miejsca te posiadają strefy odpoczynku, które pozwalają na odprężenie ciała oraz umysłu. Zapach tylko wzmacnia te doznania i powoduje jeszcze szybszą ulgę. Bardzo znane są również ośrodki ajurwedyjskie, których pochodzenie jest indyjskie, dlatego to wyjątkowe miejsce, aby poznać praktycznie większość zapachów orientalnych. Można poczuć je w powietrzu, nasycić się nimi, a czasem nawet kupić jako flakonik perfum. Zdarza się, że kluby fitness, a także miejsca typowo relaksacyjne również podnoszą swój klimat poprzez zapachy orientalne.

Zapachy orientalne w miejscach prywatnych

Nie tylko publiczne miejsca dają przyjemne doznania zapachowe. Woń rozpylać można także we własnym domu czy mieszkaniu. W sklepach jest coraz więcej odświeżaczy powietrza, kadzideł i świec o zapachach orientalnych, które mogą zupełnie odmienić klimat domowego wnętrza. Najprzyjemniejszym miejscem jest zawsze sypialnia, dlatego warto nasycić je zwiększoną dawką zapachu orientalnego. Wiele kobiet lubi się odprężyć w łazience biorąc gorącą kąpiel i jest to idealna sytuacja, aby zapalić świeczki zapachowe czy rozproszyć w powietrzu nutkę orientalnego zapachu. Ciało rozluźnia się bardzo szybko i kąpiel staje się błogim odprężeniem. Aby mieć te zapachy na dłużej, można kupić perfumy orientalne i spryskiwać nimi pokoje rano i wieczorem. Doskonale sprawdzą się też pokoje gościnne, a także salony z kominkiem. Podczas wieczornych spotkań zapach orientalny może wzmocnić kubki smakowe szczególnie przy kolacji.